טיפים וטריקים לווינדוס

ווינדוס 7

בווינדוס 7 קיימים המון פיצ'רים וטריקים מאוד שימושים שיעזרו לכם מאוד בתפעול הווינדוס! במאמר זה נביא לכם כמה מהאפשריות היותר מגניבות של הווינדוס.

 

סרגל המשימות :

סרגל המשימות בווינדוס 7 (המכונה Taskbar) שופר מאוד, וכעת הוא מועיל לנו. כידוע לכם כל קובץ או תיקייה שאתם פותחים על המחשב אוטמטי הולך לסרגל משימות - פה אין חדש.

בווינדוס 7 תוכלו "להדביק" יישומים או אפילו תיקיות לתוך הסרגל משימות שתוכלו לפתוח אותם בקלות מתי שרק תרצו. תוכלו לשים שם כל תוכנה שאתם נוהגים להשתמש בה לעיתיים קרובות. אז איך עושים את זה? נורא פשוט : קליק ימיני על כל קובץ, תיקייה או יישום ובחרו את ("Pin to TaskBar") או אם אתם משתמשים בווינדוס 7 בעברית ("הדבק לסרגל המשימות"). טיפ קטן : שימו תוכנה לניקוי המחשב בסרגל המשימות ככה לא תשכחו אף פעם לנקות מדי פעם את המחשב מוירוסים דבר המונע המהמחשב לההרס.

אפשרות נוספת בסרגל המשימות של הווינדוס 7 היא האפשרות לחזור במהרה או רק להסתכל על השולחן עבודה, בטוח קרה לכם לא פעם שכל הווינדוס שלכם היה עמוס בתיקיות ותוכנות ולא היה לכם כוח למזער יישום יישום.. בווינדוס 7 פשוט לוחצים על סרגל המשימות בכפתור הכי ימיני (בווינדוס באנגלית) או בכפתור הכי שמאלי (בווינדוס בעברית) ואתם נמצאים בשולחן העבודה ישירות. שימו לב : הכפתור שקוף כך שלא קל להבחין בו.  יש באפשרותכם רק "להסתכל" על השולחן העבודה אם אתם שמים את העכבר על אותו כפתור. 

עוד פונקציה נחמדה היא "Show Windows SideBySide" או בעברית "הראה חלונות אחד ליד השני", היא גורמת לכל החלונות הפתוחים אצלכם במחשב להפתח אחד ליד השני, אפשרות מאוד טובה להעתקת נתונים או כל פעולה המצריכה אתכם לעבור בין מסך למסך הרבה פעמים. איך עושים זאת : קליק ימיני על סרגל המשימות ולוחצים על  "Show Windows SideBySide" או בעברית "הראה חלונות אחד ליד השני".

תיבת סימון לקבצים וספריות:

יש המון מקרים בהם תצטרכו לבחור כמה קבצים או תיקיות בחלון אחד, לשם מחיקה או לשם העתקה. עד היום הייתם יכולים עלשות זאת על ידי לחיצה על קובץ ואז CTRL ואז עוד קובץ וככה הלאה.. (גם בווינדוס 7 אתם יכולים לעשות זאת). בווינדוס 7 הם הוסיפו אפשרות של בחירת קבצים מאוד יעילה שהרבה מאיתנו לא יודעים איך להפעיל אותה. נוספה תיבת בחירה ליד כל קובץ ככה שהרבה יותר קל לסמן כמות קבצים, הבעיה שבברירת מחדל של הווינדוס אופציה זו לא פועלת. על מנת להפעיל את התיבת בחירה תעשו את השלבים הבאים :

   1. יש להכנס למחשב שלי או לכל תיקייה על המחשב שלכם.

   2.יש להכנס לאפשריות התיקייה - תמצאו זאת בסרגל למעלה תחת Option או אפשריות.

   3. בטאב השני של View תחפשו ותסמנו את האופיצה של "Use Check boxes to Select Items"

   4. התיבת בחירה תופיע עכשיו בכל החלונות של הווינדוס ולא רק בתיקייה שביצעתם עליה את ההגדרות.

מה צריך לסמן באפשריות תיקייה

התוצאה בסוף

הצגת שעונים מרובים בווינדוס 7:

משתמשים המרבים בנסיעות לחו"ל או עובדים עם לקוחות הממוקמים במדינות אחרות,יכולים להיעזר בפונקציה של השעונים המרובים בווינדוס 7 כדי להוסיף שעונים נוספים ולהגדיר אותם בזמן האזורי הרצוי. איך עושים את זה? מאוד פשוט!

  1. נכנסים להתחל - הסמל של הווינדוס בצד השמאלי של המסך.

  2. כותבים בחיפוש : Add Clock for Different time zones או בעברית הוסף שעון לזמני אזור שונים.

  3. נכנסים לחלון של בחירת הזמן, ובוחרים את אזור הזמן הרצוי לכל שעון.

  4. על מנת לצפון בשעונת תוכלו ללחוץ עם העכבר על הצלמית של התאריך המוצגת בשורת המשימות.

  שימו לב : ניתן גם להוסיף את השעון ישירות לשולחן העבודה כך : נכסים לשולחן עבודה, קליק ימיני על העכבר, ג'אדטים ושם בוחרים את השעון הרצוי.