מדריך - איך לנקות וירוסים?

 

אין דבר יותר מעצבן מלגלות שיש לך ויורוסים, ועוד יותר מציק זה לגלות שהוירוסים הרסו לך את המחשב.

אז מה הוא וירוס בעצם?

התופעה הזו שנקראת "וירוסים" צמחה לפני שנים רבות, המטרה העיקרים היא להזיק למחשב. וירוס הוא תוכנית מחשב שאופן כתיבתה רגיל, אולם מטרתה לגרום נזק.

לוירוסים יש יכולת להדביק את המחשב ללא רשות או ידיעה של הבעלים.

מבלי להרחיב בסיבות שגורמים למפתחים לייצר ולהפיץ וירוסים ברחבי הרשת, נבין שעלינו תמיד להיות ערוכים ומוגנים מוירוסים.

גידול הוירוסים בעולם הגדיל באופן משמעותי את כמות המשרות הייטק, וזאת על מנת לאפשר פיתח תוכנות והגנות סביב השעון מפני כוונות זדוניות ברשת בדמות וירוסים או כל דבר אחר שלבסוף מזיק למחשב שלנו.

 

איפה הוירוס מרבה לפגוע  ומהם המקומות הכי מדבקים ברשת?

רוב הוירוסים מנסים לגרום נזק לדיסק כדי לפגוע בנתונים. חלק קטן ביותר מהוירוסים פוגע בעקיפין בחומרת המחשב על ידי ביצוע הוראות קריאה בלתי פוסקות לדיסק הקשיח.

פעולות אלו של הוירוס מסוגלת להרוס לגמרי את הדיסק הקשיח שלכם.
הדפוס פעולה של הוירוסים הוא לגרום נזק למערכת הקבצים. פגיעתם הדרגתית וגורמת לתופעות משונות, כגון קבצים נעולים, קיצורי דרך "לא קשורים", קבצים פגומים והודעות שגיאה שונות המופיעות בעת הפנייה לתוכניות.

 

ישנם כמה מקומות שאנשים מרבים לקבל וירוסים :

 • תוכנות לשיתוף קבצים - כגון טורנט.

 • בפתיחת קבצים במיילים ממקורות לא אמינים - ספאמים.

 • באתרי אתרי תוכנות, פריצות וקראקים - אנשים המורידים משחק או תוכנה למחשב, הפריצה של המשחק שבאה עם ההורדה יכולה להיות וירוס בעצם. 

 • בקבלת קבצים או לחיצה על לינקים לא אמינים בתוכנות מסרים וברשתות חברתיות.

 • באתרים מסויימים עם תכנים המיועדים למבוגרים בלבד.

 • דרך דיסק און קיי - כיום ישנם המון וירוסים הנכנסים למחשב דרך הדיסק און קיי.

 • לעיתים גם בפרסומי ספאם שונים ברשת.

 

 

איך להגן מפני וירוסים ואיך לנקות וירוסים?

 

כמו שדברנו קודם, יש המון חברות היי טק המפתחות הגנות נגד וירוסים. מומלץ להתקין תוכנת אנטי וירוס. תוכנה זו תסייע לחסום את כל הוירוסים, סוסים טרויאנים או תוכנות ריגול העלולות להשפיע על המחשב. 

 

על המחשב שלכם חייבת להיות מותקנת תוכנת אנטי וירוס שפועלת תמיד (התקנה של תוכנת אנטי וירוס יכולה להיעשות בעזרתנו, וגם יכולה להיעשות על ידיכם בצורה עצמאית) ישנם מגוון תוכנות אנטי וירוס מומלצות.

 • Node32 Eset

 • Panda

 • McAffe

 • Kaspersky

 • Norton Antivirus

 • AVG - מציעה גרסת חינם ללא תשלום, שנותנות פיתרון סביר להגנה מפני ווירוסים.

 

תוכנת האנטי וירוס במחשב דואגת לשמור ולחסום מפני כניסת וירוסים למחשב, וסורקת התקנים חיצוניים שמתחברים למחשב כגון דיסק און קיי, סמארטפונים ונגני אמ פי 3.

כמו כן האנטי-וירוסים השונים מתעדכנים דרך הרשת על וירוסים חדשים שמתגלים ומופצים ובכך תוכלו לשמור על הגנה תמידית.

 

גיליתם וירוס במחשב?

 

אם לאחר סריקה של האנטי וירוס גיליתם וירוס על המחשב שלכםם, אתם מוכרחים למחוק אותו. 

לאחר שהתקנתם את האנטי-וירוס וביצעתם לו עדכון, תאתחלו את המחשב ותיכנסו ל"מצב בטוח" -  למצב בטוח נכנסים בלחיצה על F8 (במחשבים מסוימים זה F5) בעת העלאת המחשב ובטרם אנו רואים את המסך של מערכת ההפעלה. יפתח תפריט בצבע לבן על רקע שחור ונלחץ אנטר על האפשרות "Safe Mode".

 

טעינת הווינדוס במצב בטוח קצת יותר ארוכה מהרגיל, והוינדווס יעלה עם רזולוציית מסך נמוכה (אייקונים גדולים יותר) והאייקונים ישתנו במסך, אחרי שתפעילו את המחשב מחדש רגיל המחשב יחזור למצב שהיה לפני זה. 

במצב בטוח מומלץ לבצע סריקה על כל המחשב באמצעות האנטי-וירוס, במצב בטוח מערכת ההפעלה אינה פותחת קבצי מערכת מסוימים שווירוסים אוהבים "להסתובב" שם.

לפעמים ישנם ווירוסים שפשוט לא מוותרים ואינם ניתנים להסרה, במקרה שגיליתם וירוס כזה מומלץ להתייעץ איתנו, שכן לעיתים נדרש פרמוט של המחשב והתקנת ווינדוס מחדש על מנת לנקות את המחשב לגמרי מאותו וירוס עקשן.

 

 

סריקת וירוסים ללא התקנת אנטי וירוס על המחשב

 

כיום יש אתרים המציעים סריקת ווירוסים אונליין כגון : 

 

 

לסיכום מאמר ומדריך זה חשוב לציין שהגנת מערכות המחשב הינה חלק בלתי נפרד מגלישה בטוחה.

לא ניתן לגלוש כיום זמן רב ללא אנטיוירוס.

שימוש בתוכנת אנטיוירוס ומערכת אנטיספיי יעזרו לנו להתמודד עם האיומיים ברשת האינטרנט, אך צריך לזכור לגלוש בצורה בטוחה באינטרנט ולהימנע מאתרים עם תכנים למבוגרים, אתרי סיריאל וקראק המעבירים באופן שוטף וירוסים ותוכנות זדוניות המזיקות למחשב.

.

גילוי וירוסים
וירוס
הגנה מפני וירוסים

תגיות : תיקון מחשבים, תיקון מחשב ראשון לציון,מכירת מחשבים ראשון לציון,תמיכה מרחוק, טלקומפיוט מחשבים, טלקומפיוט, תיקון מחשב נייד, תיקון מחשב נייד בראשון לציון, תיקון מחשבים בראשון לציון, תיקון מחשבים לעסק, עזרה במחשב, חנות מחשבים ראשון לציון, חנות מחשבים, תיקון מסכים, תיקון מסכים ראשון לציון, החלפת מקלדות למחשב נייד, מדריך למחשבים, תוכנות חינם למחשב  , אנטי וירוס, וירוס, וירוסים, הגנה על המחשב, הגנה מפני וירוסים, רוגלות, איך לנקות וירוסים, איך להפטר מווירוסים, מדריך וירוסים, מאמר וירוסים, מה הם וירוסים,