אינטרנט אלחוטי - ויי פיי

ויי פיי כפי שויקיפדיה מפרשת אותו : טכנולוגיה המאפשרת למכשירים אלקטרוניים להעביר נתונים באופן אלחוטי באמצעות גלי רדיו. קבוצת Wi-Fi Alliance שהגדירה את Wi-Fi, קבעה שהוא מתייחס לכל רשת אלחוטית במרחב המקומי (Wireless LAN), אך לרוב מבוססות רשתות אלה על תקני IEEE 802.11 ו-Wi-Fi מהווה שם נרדף להן. תקני 802.11 מאפשרים פריסת רשת תקשורת שבה משודרות חבילות נתוני IP בין הצרכנים השונים, למרחקים של כמה עשרות מטרים.

ברשת הביתית שלכם סיכוי טוב שמותקן נתב התומך בWi Fi, לכל המחשבים ניידים, טאבלטים, סמארטפונים וגם מחשבים עם התקן מיוחד. הסבר קצר לאיך מתחברים לרשת אלחוטית דרך המחשב :

 במחשבים המותקנים בהם התקן ויי פיי(כמעט בכל מחשב נייד מותקן התקן כזה), התפריט של הויי פיי אוטמטי יהיה פתוח בSystem Tray בצד הכי ימיני למטה של המסך או הכי ימיני עם אתם משתמשים בווינדוס בעברית. יש ללחוץ על הסמך של הויי פיי, בחלון שנפתח יש לתת לו לחפש את כל הרשתות הנמצאות בקרבה שלכם. לאחר שהוא סיים לחפש יש לבחור את הרשת האלחוטית שברצונכם להתחבר אליה, להקיש סיסמא זהו מעכשיו כל פעם שתהיו בקרבת הרשת הזאת המחשב אוטמטי יתחבר לרשת בלי שתצטרכו לעשות את כל פעולת ההגדרה מחדש.

 

השימוש בויי פיי הוא מעולה כאשר נמצאים בחול, כיוון שהחבילות אינטרנט של הספקיות סלולר מאוד יקר, רובנו סומכים על עמדות ויי פיי אם זה במלון או בכל מסעדה שנלך אליה,  איך יש לציין שמבחינת אבטחה הויי פיי לא הכי בטוח! בואו נגיד שאתם גולשים באתר של בנק, או משתמשים באפליקציה של בנק על מנת לצפות בפעולות האחרנות שלכם בחשבון. אם אתם עושים זאת דרך ויי פיי של מלון, מסעדה או כל ויי פיי שאתם לא היחידים שמשתמשים בו אתם נמצאים בסכנה לפריצה. איך זה קורה? האקרים הנמצאים על אותה רשת אלחוטית אתכם יכולים "לפרוץ" לנתב ולגרום לו שכל הנתונים העוברים באותה הרשת יעברו גם דרכו. אז נכון סיכוי טוב שהבנק שלכם הצפין את הסיסמא בצורה מספיק בטוחה, אבל לא בטוח - ואם לא אז אותו האקר השיג את כל הנתונים שהוא צריך על מנת להתחבר לחשבון בנק שלכם.

אל תבינו אותנו לא נכון, אנחנו לא רוצים למנוע ממכם את הגלישה החינמית, בייחוד שלא תוכלו "לשרוד" בלעדיה בהעדר אינטרנט סלולורי, אבל תעשו זאת בחוכמה ורצוי לא להתחבר למקומות עם אינפורמיצה רגישה באותה גלישה.

 

כמו כן, לויי פיי קיים סיכון בריאותי לא מוכח - בספטמבר 2007 הכריז משרד הסביבה הגרמני כי רצוי להקטין את החשיפה לקרינה מציוד ויי פיי, ולבחור במידת האפשר בקישור מבוסס כבלים. עמדה זהו אינה נשענת על הוכחות ואף לפי הסוכנות הבריטית להגנת הבריאות אין הוכחות עקביות לנזק הנגרם מהשידורים החלשים של ציוד הויי פיי.

 

 

תגיות : תיקון מחשבים, תיקון מחשב ראשון לציון,מכירת מחשבים ראשון לציון,תמיכה מרחוק, טלקומפיוט מחשבים, טלקומפיוט, תיקון מחשב נייד, תיקון מחשב נייד בראשון לציון, תיקון מחשבים בראשון לציון, תיקון מחשבים לעסק, עזרה במחשב, חנות מחשבים ראשון לציון, חנות מחשבים, תיקון מסכים, תיקון מסכים ראשון לציון, החלפת מקלדות למחשב נייד, מדריך למחשבים, תוכנות חינם למחשב  , ויי פיי, אינטרנט אלחוטי, איך להתקין אינטרנט אלחוטי, איך להגדיר רשת אלחוטית, מה זה ויי פיי, Wi Fi, ויי פיי מסוכן?, ויי פיי מאובטח